LIDER BRANŻY
PNEUMATYCZNEJ


0 +
dystrybutorów na terenie Europy

0
klientów miesięcznie

0 +
różnych produktów w magazynie

0 +
dystrybutorów na terenie Europy

0
klientów miesięcznie

0 +
różnych produktów w magazynie

Zobacz więcej

Co wyróżnia Airpress?

Podstawowa różnica między nami a innymi producentami sprzętu pneumatycznego polega na tym, że w Airpress lubimy mieć pełne stany magazynowe. Dzięki temu większość produktów w Europie możemy dostarczyć już w ciągu 48 godzin od złożenia zamówienia. Nie musisz czekać tygodniami na produkt, którego potrzebujesz na już. Możesz również liczyć na profesjonalne doradztwo ze strony naszych specjalistów, którzy pomogą Ci wybrać sprzęt w pełni odpowiadający na Twoje potrzeby. Naszym zdaniem nie istnieje coś takiego jak "standardowe zamówienie" - każdego klienta traktujemy indywidualnie, a każde zamówienie jest dla nas zadaniem specjalnym, które staramy się wykonać w najbardziej efektywny sposób.

Szczypta historii

Airpress to marka o zasięgu międzynarodowym z ponad 60-letnim doświadczeniem. Jesteśmy europejskim liderem w produkcji i sprzedaży urządzeń pneumatycznych, instalacji sprężonego powietrza oraz narzędzi i akcesoriów pneumatycznych. Swoją pozycję zawdzięczamy inwestycjom w rozwój technologiczny oraz w wysokiej klasy i doskonałej jakości materiały eksploatacyjne. Kupując produkty firmy Airpress, stajesz się częścią naszej rodziny, która ponad wszystko ceni sobie wysoką jakość, niezawodność oraz nowoczesne technologie.

Marka Airpress znana jest na rynku już od 1956 roku. Wtedy właśnie Doeke de Vries i jego ojciec Harmen de Vries skonstruowali swój pierwszy kompresor tłokowy. Urządzenie odniosło olbrzymi sukces na rodzimym rynku holenderskim. Idąc za ciosem, rodzina de Vries rozpoczęła masową produkcję sprężarek serii K, która trwa nieprzerwanie do dnia dzisiejszego. Od ponad pół wieku kompresory Airpress dostępne są w całej Europie, poprawiając warunki pracy w zakładach produkcyjnych, przemysłowych i usługowych, a także w gospodarstwach domowych i garażach. Dzięki rozbudowanej sieci dealerów nasze produkty można nabyć w Polsce, Niemczech, Belgii, Holandii, Luxemburgu, Francji, Austrii, Włoszech, Hiszpanii, Grecji, Chorwacji, Estonii, Czechach, na Węgrzech, Ukrainie, Łotwie, Litwie, Słowacji, a nawet na holenderskich wyspach na Karaibach.

  • Powstaje V.R.B. Friesland B.V.

  • Wyprodukowano pierwszy kompresor Airpress serii K

  • Wprowadzono pierwszy kompresor śrubowy Airpress

  • Ekspansja do Belgii pod nazwą Airpress Belgium

  • Dalsza ekspansja - powstanie filii Airpress Polska

  • Ekspansja do Niemiec pod nazwą Airpress Deutschland

  • Rozpoczęcie projektu "Sprężarki śrubowe serii X"

  • Wprowadzenie do oferty profesjonalnych narzędzi pneumatycznych

  • Wprowadzenie do oferty sprężarek śrubowych i osuszaczy serii X

  • Otwarcie nowej siedziby Airpress Polska w Wysogotowie pod Poznaniem

.

Zaplecze magazynowe

Dla zapewnienia ciągłości dostaw stworzyliśmy olbrzymie zaplecze magazynowe, będące hubem do dalszej dystrybucji naszego asortymentu. Posiadamy magazyny centralne w Polsce oraz w Holandii, skąd sprzedawane przez nas towary wędrują dalej do sieci dealerów oraz do klientów końcowych.

Setki dystrybutorów

Poprzez dialog i synergię w działaniu z setkami naszych dystrybutorów na całym świecie, dążymy do wypracowania spójnych i ponadindywidualnych rozwiązań biznesowych. Wszystkie one mają wspólny cel: stały i efektywny wzrost branży pneumatycznej, przy zachowaniu minimalnego wpływu na środowisko naturalne. Airpress aktywnie współpracuje zarówno z polskimi, jak i zagranicznymi podmiotami, prowadząc projekty w zakresie konstrukcji urządzeń pneumatycznych, transportu czy handlu. To właśnie dzięki połączeniu sił, wiedzy i doświadczeń, w dniu dzisiejszym Airpress zajmuje jedno z czołowych miejsc na liście liderów branży pneumatycznej w Europie.

Doświadczenie i wiedza

Nasz zespół to ludzie, którzy z pasją i zaangażowaniem uczestniczą w całym procesie produkcji, sprzedaży oraz montażu urządzeń i systemów pneumatycznych. Lata praktyki oraz zdobyta wraz z nimi wiedza pozwalają nam na profesjonalną obsługę klienta, która jest dla nas absolutnym priorytetem. W ciągu ponad 60 lat działalności zdobyliśmy ogromne doświadczenie, które przekłada się na stale rozrastającą się sieć dystrybutorów, pośredniczących w sprzedaży naszych produktów. W Airpress znajdziesz szereg innowacyjnych rozwiązań, w pełni dostosowanych do Twoich potrzeb. Wszystkie masz w zasięgu ręki, dzięki szerokiej dostępności naszego asortymentu!

Stabilność i wspólny rozwój

Airpress to przede wszystkim ludzie. Od wielu lat w naszych filiach zatrudniamy setki pracowników, którzy nie tylko kształtują atmosferę panującą w naszych szeregach, ale przede wszystkim biorą aktywny udział w rozwoju firmy. W naszych biurach i magazynach znajdziesz mnóstwo osób, które są z nami od dekad, gdyż w Airpress stawiamy na stabilność i trwałość relacji - nie tylko z naszymi klientami i partnerami biznesowymi, ale także ze współpracownikami. Dzięki stale rozrastającym się strukturom firmy, Airpress to także nowe miejsca pracy i szerokie możliwości dla młodych ludzi, którzy mogą zdobywać doświadczenie zawodowe w międzynarodowym środowisku. Dajemy szansę rozwoju m.in. specjalistom z branży pneumatycznej, logistycznej, handlowej oraz wielu innych.

Nasze cele

Naszym głównym celem jest dostarczanie konsumentom najlepiej dostosowanych, wydajnych i nowoczesnych, a zarazem przystępnych cenowo rozwiązań technologicznych, w ciągu 48 godzin od złożenia zamówienia na terenie całej Europy. Dzięki własnym magazynom umiejscowionym w dwóch regionach kontynentu (w Holandii i w Polsce), jesteśmy w stanie sprawnie i bez opóźnień realizować nawet najbardziej skomplikowane zamówienia.

Inżynierowie Airpress aktywnie współpracują z działem konstrukcyjnym, aby każdy klient otrzymał produkt sprawdzony, niezawodny i zaawansowany technologicznie. Naszym priorytetem jest stałe poszerzanie i ulepszanie oferty, aby odpowiadała ona na konkretne potrzeby różnych branż i grup użytkowników. Ponadto Airpress od lat inwestuje w technologie, które pozwalają na produkcję energooszczędnego sprzętu - bardziej przyjaznego zarówno dla klientów, jak i dla środowiska naturalnego.

Uznanie branży

Airpress jest marką rozpoznawalną już nie tylko wśród fachowców z dziedziny pneumatyki. Dzięki naszemu zaangażowaniu staliśmy się producentem cenionym m.in. w branży lakierniczej, stolarskiej, remontowo-budowlanej, samochodowej, mleczarskiej, ogrodniczej, spożywczej, a także produkcyjnej.

Współpracując z największymi firmami zarówno w kraju, jak i za granicą, przekonaliśmy się, że kluczem do sukcesu jest bezpośrednia relacja z klientem. Prawdziwymi zwycięzcami są wyłącznie ci, którzy szczerze troszczą się o potrzeby użytkowników i chcą znaleźć najlepsze rozwiązania ich problemów. Największymi wartościami naszej firmy są zaufanie i dobre relacje, które zdobywamy i pielęgnujemy na wszystkich etapach naszej działalności. Jako klient Airpress możesz mieć pewność, że kupujesz sprawdzony produkt o najwyższej jakości, zaprojektowany przez wykwalifikowany zespół ekspertów z myślą o Twoich potrzebach i oczekiwaniach.

Partnerstwo i wsparcie

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że w każdym naszym sukcesie swój udział mają nasi dystrybutorzy, prężnie działający na rzecz marki Airpress oraz klienci, którzy okazują nam swoje zaufanie. Dlatego ogromną wagę przywiązujemy do rzetelnej informacji i uczciwego partnerstwa. Dla naszych partnerów handlowych organizujemy bezpłatne szkolenia produktowe, podczas których dzielimy się wiedzą niezbędną do profesjonalnej obsługi klienta. Często korzystają z nich przedsiębiorcy, którzy wdrażają rozwiązania Airpress w swoich zakładach i chcą przeszkolić pracowników z prawidłowego użytkowania sprzętu.

Zapraszamy do skorzystania z oferty bezpłatnych szkoleń Airpress!

Jako klient Airpress możesz liczyć nie tylko na fachową obsługę oraz sprawdzone informacje o produktach, ale również na pełne wsparcie posprzedażowe. Masz do dyspozycji sprawnie działający serwis, który szybko i skutecznie usuwa wszystkie usterki pojawiające się podczas eksploatacji urządzeń. Do Twoich usług jest również nasze Biuro Obsługi Klienta oraz doradcy handlowi Airpress.

Oferta Airpress

Bogata i różnorodna oferta Airpress obejmuje aktualnie ponad 2000 produktów, wśród których znajdziesz m.in.: kompresory śrubowe, kompresory tłokowe, profesjonalne komponenty instalacji pneumatycznych, w tym szereg zaawansowanych produktów do uzdatniania i transportu sprężonego powietrza (filtry powietrza, osuszacze powietrza, separatory, reduktory ciśnienia, kompletne zestawy filtracyjne, rury aluminiowe oraz węże pneumatyczne), a także szeroki asortyment części zamiennych, szybkozłączy oraz narzędzi i akcesoriów pneumatycznych. Znajdziesz u nas również elementy wyposażenia warsztatowego oraz narzędzia ręczne. Wizytówką naszej firmy jest nieustannie powiększająca się rodzina produktów. Naszą ofertę regularnie poszerzamy o nowy asortyment, odpowiadający na potrzeby naszych klientów.

Indywidualne rozwiązanie dla konkretnych potrzeb

Indywidualne rozwiązanie dla konkretnych potrzeb

Dbamy o środowisko naturalne

Stosowane w urządzeniach Airpress, w tym przede wszystkim w kompresorach inwerterowych, nowoczesne rozwiązania technologiczne pozwalają na redukcję zużycia energii elektrycznej nawet o 40%. Przekłada się to nie tylko na zmniejszenie kosztów eksploatacyjnych, ale również na ograniczenie emisji gazów cieplarnianych przez elektrownie. W naszych osuszaczach ziębniczych stosujemy wyłącznie przyjazne środowisku czynniki chłodnicze (R 513-A), a separatory kondensatu serii ACR skutecznie dbają o to, aby każda kropla oleju została fachowo zutylizowana i nigdy nie dostała się do środowiska.

Kompresory śrubowe

Nasze kompresory śrubowe znajdują zastosowanie w wielu branżach i gałęziach przemysłu. Wynika to z ich uniwersalności oraz bardzo prostej obsługi. Dzięki tym zaletom sprężarki śrubowe marki Airpress wykorzystywane są w różnego rodzaju fabrykach, przedsiębiorstwach przemysłowych i usługowych, serwisach motoryzacyjnych, a nawet firmach spożywczych czy farmaceutycznych. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w dziedzinie produkcji, montażu oraz serwisu kompresorów śrubowych. Zdobytą na przestrzeni dekad wiedzę przekuliśmy w bardzo konkretne rozwiązania, w których priorytetami zarówno dla nas, jak i dla naszych klientów, są: wysoka wydajność, energooszczędność, wykorzystanie nowoczesnych technologii oraz dbałość o bezpieczeństwo i środowisko naturalne.

Instalacje sprężonego powietrza

Airpress specjalizuje się nie tylko w kompresorach. Kompletne instalacje i systemy pneumatyczne - obejmujące zarówno produkcję, jak i uzdatnianie oraz transport sprężonego powietrza - to specyficzna część naszej działalności, z której jesteśmy bardzo dumni. Naszym klientom oferujemy wszystkie elementy niezbędne do budowy solidnych, wydajnych i energooszczędnych instalacji sprężonego powietrza. Świadczymy również kompleksowe usługi projektowania i montażu instalacji pneumatycznych, w tym również fachowego pomiaru zapotrzebowania danego zakładu oraz analizy jego wymagań i możliwości. Jako nieliczni posiadamy w swojej ofercie system bezszwowych rur aluminiowych, wysoko ceniony za doskonałą przepustowość, szczelność, właściwości antykorozyjne oraz łatwość montażu i rozbudowy. Zapewniamy również pełną dokumentację na potrzeby dopuszczenia instalacji do użytku przez Urząd Dozoru Technicznego. Wszystkie oferowane przez nas komponenty instalacji pneumatycznych pozwalają na maksymalną redukcję strat energii elektrycznej, a tym samym generowanie oszczędności na poziomie 20-40%.

Uzdatnianie powietrza

Airpress jest liderem w dziedzinie rozwiązań z zakresu jakości sprężonego powietrza. W naszej ofercie znajdziesz nie tylko różnego rodzaju filtry i mikrofiltry do uzdatniania medium roboczego, ale także zaawansowane i w pełni funkcjonalne osuszacze adsorpcyjne, pozwalające generować powietrze o określonych właściwościach, spełniające wymagania normy ISO8573-1. Dzięki temu nasze produkty zyskują coraz większą popularność w zakładach przemysłowych i produkcyjnych, wymagających stałego dostępu do sprężonego powietrza najwyższej jakości. Zestawy filtracyjne serii ISO OFAG3 Class Zero cieszą się ogromnym zaufaniem klientów z branży spożywczej, chemicznej, farmaceutycznej, elektronicznej i lakierniczej. Nasze osuszacze ziębnicze i adsorpcyjne, filtry wstępne, filtry końcowe i filtry z węglem aktywnym oceniane są jako jedne z najskuteczniejszych na rynku. Wraz z separatorami wody/oleju tworzą idealne dopełnienie profesjonalnego systemu sprężonego powietrza!

Kompresory tłokowe

Oferowane przez Airpress kompresory tłokowe dostępne są w wielu różnych wariantach. W zależności od potrzeb, nasi klienci mają możliwość wyboru spośród urządzeń typowo hobbystycznych, wyciszanych, bezolejowych, aż po w pełni profesjonalne kompresory do zastosowań przemysłowych, wykorzystujące najnowsze zdobycze technologiczne. Do naszych urządzeń dołączamy pełną dokumentację techniczną, dzięki czemu kompresory tłokowe marki Airpress są gotowe do użycia praktycznie od razu po podłączeniu do źródła zasilania. Wśród wielu typów sprężarek tłokowych Airpress, szczególnie wartą wyróżnienia jest Seria K. Są to przemysłowe kompresory wolnoobrotowe o wyższym ciśnieniu roboczym, przed opuszczeniem fabryki testowane w warunkach ciśnienia 20 bar, w całości montowane ręcznie na terenie Europy.

Narzędzia pneumatyczne

Nasi klienci od lat z powodzeniem używają narzędzi pneumatycznych Airpress. Znajdziesz je na przykład w garażach i profesjonalnych warsztatach samochodowych, w zakładach blacharsko-lakierniczych i lakierniach, na wyposażeniu firm budowlanych i remontowych, w fabrykach, a nawet w laboratoriach. Oferujemy pełen asortyment narzędzi niezbędnych do wydajnej i efektywnej pracy, zarówno profesjonalnym użytkownikom sprzętu pneumatycznego, jak i hobbystom oraz majsterkowiczom. Poza narzędziami i akcesoriami pneumatycznymi, w Airpress znajdziesz również bogaty wybór narzędzi ręcznych i wózków narzędziowych, a także pełne wyposażenie warsztatu. Nasz dział narzędzi jest stale rozwijany i na bieżąco dopasowuje się do aktualnych potrzeb rynku.

Akcesoria do kompresorów

W naszej ofercie każdy znajdzie coś dla siebie. Poza pełną gamą narzędzi pneumatycznych, znajdziesz tu również inne akcesoria do kompresorów, m.in. różnego rodzaju pistolety pneumatyczne oraz bogaty wybór części zamiennych i asortymentu uzupełniającego - np. węże pneumatyczne, szybkozłącza (w tym bezpiecznego rozłączania) oraz pełną armaturę pneumatyczną. Wszystkie produkty są do Twojej dyspozycji natychmiast po złożeniu zamówienia w naszym sklepie internetowym, w naszym sklepie stacjonarnych lub za pośrednictwem jednego z wielu naszych dystrybutorów na terenie całego kraju. Szeroka oferta i duże zapasy magazynowe pozwalają nam szybko i skutecznie wesprzeć wszystkich użytkowników sprzętu pneumatycznego - wszystko, czego potrzebujesz, jest dostępne u nas od ręki!

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Chcesz poznać więcej szczegółów na temat konkretnych produktów oferowanych przez Airpress? Wybierz interesującą Cię kategorię z listy poniżej.